четверг, 10 декабря 2009 г.

Культурний капітал міста Czernowitz



Петро Рихло, літературознавець, перекладач, доктор філологічних наук, професор кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, про свої очікування та ідею виникнення фестивалю:

Meridian Czernowitz: Як виникла ідея проведення фестивалю?

Ідея фестивалю належить чернівецькому підприємцю Святославу Померанцеву. Він озвучив її десь приблизно рік тому, під час перебування в Чернівцях тодішнього директора київського Ґете-Інституту, пані Маріон Гаазе. Вона виникла мовби спонтанно, але я гадаю, що ця ідея вже давно виношувалася її автором і чекала слушної нагоди, щоб стати надбанням громадськості.

Meridian Czernowitz: Як сформувалася ініціативна група?

Ініціативна група була сформована в результаті численних зустрічей її основного ядра, до якого від самого початку входили: Слава Померанцев, Ігор Померанцев, Марк Білорусець, Петро Рихло.

Meridian Czernowitz: Хто запропонував і чому саме таку назву фестивалю – “MERIDIAN CZERNOWITZ“?

Назва фестивалю запропонована мною. У ній присутній як історичний – староавстрійський (себто європейський) вимір (Czernowitz), так і „целанівський” акцент (оскільки поняття меридіану є основоположним гаслом поетики та естетики Целана).

Meridian Czernowitz: Чому вибрали місто Чернівці?

Фестиваль великою мірою зорієнтований на німецькомовну поетичну школу Буковини, яка подарувала світові імена Пауля Целана та Рози Ауслендер, котрі вважаються провідними фігурами повоєнної німецької лірики. Завдяки цим та багатьом іншим видатним діячам літератури й культури Буковини, Чернівці здобули велику популярність серед інтелектуальних та культурних кіл Європи. Тому назва міста добре знана, сюди охоче їдуть не тільки численні туристи, але й представники культурної еліти – літератори, музиканти, художники – з усього світу. Саме цей, поки що належним чином незадіяний, культурний капітал міста і став основною причиною вибору місця проведення фестивалю.

Meridian Czernowitz: Яким Ви бачите фестиваль у майбутньому? Це будуть «поетичні Канни»?

Мабуть, вдаватися до такого порівняння поки-що рано. Хочеться вірити в це. Багато чого залежатиме від рівня організації, якості проведення, медійного висвітлення, морально-психологічного клімату тощо.

Meridian Czernowitz: Відомо, що в Європі вже існують подібні фестивалі. Чим, на Вашу думку, буде приваблювати туристів, особливо іноземних, міжнародний поетичний фестиваль “MERIDIAN CZERNOWITZ“?

Насамперед аурою поезії Целана, полікультурною атмосферою, традиційною буковинською гостинністю, самою концепцією проведення багатомовного поетичного фестивалю, що цілком у дусі тенденцій розвитку сучасної об’єднаної Європи.

Meridian Czernowitz: Чого Ви очікуєте від першого фестивалю?

Успішних виступів його учасників, високої поезії, зацікавлення публіки, широкого розголосу в українській та зарубіжній пресі, бажання проводити його і вдруге, і втретє…

Комментариев нет:

Отправить комментарий